Kāju nagu sēnīte

kopti nagi ar pedikīru

Ja pie ārdurvīm parādījās sandales un sandales, tad vasara ir ceļā. Bet daži cilvēki var tikai sapņot par šādiem apaviem, un tas viss ir kāju nagu sēnītes dēļ.

Nagu sēnīšu stadijas

Sēne vispār nav nekaitīga slimība. Tas ne tikai sabojā kāju izskatu, bet arī grauj cilvēka veselību, izsmeļ viņa imūnsistēmu. Kāju nagu sēnītei parasti ir divas stadijas.

Sākumā ir viegli palaist garām. Pirmās problēmu pazīmes parasti ir:

 • mazi balti punktiņi uz nagiem;
 • nagu formas izmaiņas;
 • baltu svītru izskats;
 • nagu trauslums;
 • virsmas maiņa, tā var kļūt cieta un rievota.

Āda ap skarto nagu bieži ir sarkana un pārslveida.

Progresīvā stadijā nagu plāksnes krāsa mainās, tā kļūst raupjāka un biezāka, nags sāk drūpēt. Pakāpeniski sēne var izplatīties uz blakus esošajiem nagiem.

- Saskaņā ar statistiku, 15% iedzīvotāju cieš no sēnīšu slimībām vai ir tās nēsātāji. Visbiežāk nagu sēnīšu infekcija notiek tur, kur cilvēks mazgājas, taču nav izslēgta pārnešana caur sadzīves priekšmetiem: čībām, zeķēm, apaviem, – stāsta.dermatologs Aleksejs Khairetdinovs. - Sēnīšu slimības gaitu pastiprina tādas slimības kā cukura diabēts, kāju asinsvadu slimības, nagu plākšņu traumas, imūndeficīta stāvokļi, HIV.

Jaunieši reti slimo ar kāju nagu sēnīti, jo vielmaiņas procesi viņu organismā notiek ātri, bet gados vecāki cilvēki ir pakļauti riskam.

Nagu sēnīšu ārstēšana

Kāju nagu sēnīti ārstē dermatologs. Sākotnējā slimības stadijā var pietikt ar ārēju ārstēšanu, bet, ja brīdis tiek nokavēts un sēnītes izdīgušas nagu plāksnes gultnē, būs nepieciešama nopietnāka terapija. Šajā gadījumā nagu sēnīšu ārstēšanas process ilgs 3-6 mēnešus, un to papildinās īpašu līdzekļu - pretsēnīšu līdzekļu - lietošana.

Kuras zāles izrakstīt, dermatologs noteiks, pamatojoties uz testiem. Kāju nagu problēmas var izraisīt dažādi sēnīšu veidi, un ārstēšanas pieejas atšķirsies atkarībā no sēnītes izraisītāja. To nosaka ar kultivēšanas metodi jeb sēju.

kāju nagu sēnīte

Efektīvas zāles un ziedes

Reklāma mūs pārliecina, ka kāju nagu sēnīti ir iespējams izārstēt ar laku un ziežu palīdzību, taču ārsti negarantē veiksmi no šādas pašapkalpošanās. Pirmkārt, tie var palīdzēt sākumposmā, otrkārt, ar nosacījumu, ka atrodat tieši tādu ziedi, kas ir efektīva pret jūsu patogēnu.

Ārējie pretsēnīšu līdzekļi ietver zāles ar aktīvām sastāvdaļām:

 • klotrimazols;
 • hidrohlorīds;
 • mikonazols;
 • ciklopirokss.

Lai ārstētu nagu sēnīti progresējošā stadijā, būs nepieciešamas sistēmiskas zāles.

- Pirms lietojat krēmus un ziedes pret sēnīti, iesaku veikt higiēnisku mazgāšanu. Pagatavojiet kāju vannu ar sodas šķīdumu: 1 ēdamkarote 3 tasēs ūdens. Temperatūrai jābūt ērtai, bet ne augstākai par 36°C. Jums ir nepieciešams tvaicēt kājas - 25-30 minūtes. Pēc tam rūpīgi noslaukiet un nosusiniet ādu un nagus. Pirms krēma uzklāšanas izveidojiet "rāmi" ap skarto nagu ar spirālveida plāksteri. Tas nepieciešams, lai produkts nonāktu tieši uz nagu plāksnes rupjā slāņa, nevis uz maigās ādas, uz kuras parādās kairinājums, - skaidro.dermatologs, augstākās kategorijas ārsts Aleksejs Khairetdinovs.

Tautas aizsardzības līdzekļi

– Manā praksē nagu sēnītes ārstēšana ar propolisa lietošanu ir bijusi diezgan veiksmīga. Ārējai lietošanai pacientam tika nozīmēts sistēmisks pretsēnīšu līdzeklis un spirta 15% propolisa tinktūra. Tas labvēlīgi ietekmē imūnsistēmu un antimiotisko līdzekļu darbību. Pēc trīs mēnešu ārstēšanas āda tika pilnībā atjaunota, - stāstadermatologs Aleksejs Khairetdinovs.

Bet ir nepieciešama iepriekšēja saruna ar ārstu, jo viens un tas pats līdzeklis var palīdzēt kādam un izraisīt dermatītu citam.

Ko darīt, ja sēne nepāriet?

Gadās, ka vairākus mēnešus ilga sēnīšu ārstēšana nedod nekādu efektu: slimība paliek, un veseli nagi aug pārāk lēni. Tad speciālisti vispirms ieteiks zāles nomainīt pret citas grupas pretsēnīšu līdzekļiem un izrakstīs zāles, kas stimulē nagu plāksnes augšanu.

Ja nepalīdz ne ārējā, ne sistēmiskā terapija, ne zāļu maiņa, tas ir nopietns iemesls hospitalizācijai.

Retos gadījumos, kad tiek novērota bakteriāla infekcija, var norādīt operāciju, lai noņemtu nagu plāksni.

nagu sēnīšu profilakse

Nagu sēnīšu profilakse mājās

Kāju nagu sēnīšu profilakse galvenokārt ir saistīta ar personīgo higiēnu. Ja kājas ilgstoši netiek mazgātas, ļaujiet tām svīst, ievērojami palielināsies sēnītes attīstības risks. Visbiežāk šī slimība tiek uztverta publiskajās pirtīs: vannās, saunās, dušas fitnesa centros. Speciālisti iesaka rīkoties droši un šādās vietās uzvilkt čības un uzklāt Barrier krēmu.

Sēnīšu iekļūšanu ādā veicina nobrāzumi, plaisas pēdās, kā arī nepietiekami rūpīga kāju izžūšana pēc ūdens procedūrām, tāpēc rūpīgi jāseko līdzi pēdu stāvoklim.

Ja esat jau saskārusies ar kāju nagu sēnīti un to pārvarējusi, pastāv atkārtošanās risks. Vēl daži noteikumi palīdzēs to samazināt:

 • ik pēc divām līdz trim nedēļām noslaukiet ādu ar līdzekļiem, kas satur pretsēnīšu zāles, salicilspirtu vai ūdeni, kas paskābināts ar etiķi vai citronu sulu;
 • dezinficējiet drēbes, gultas veļu, tos var vārīt vai gludināt ar karstu gludekli;
 • mazāka iespēja valkāt sintētisko apģērbu;
 • biežāk mainiet personīgās higiēnas priekšmetus, piemēram, veļas lupatas un sūkļus.

Populāri jautājumi un atbildes

Kādas ir pirmās nagu sēnītes pazīmes?

Āda ap nagu pēkšņi sāk sarkt, niezēt un lobīties. Nagu platīns kļūst duļķains, lobās. Uz naga var parādīties pelēki dzeltenas krāsas plankumi. Simptomi var parādīties uzreiz vai, gluži pretēji, sākt parādīties pakāpeniski, attīstoties sēnīšu infekcijai.

Kādas ir skriešanas nagu sēnītes briesmas?

Pirmkārt, nagu plāksnes infekcija padara jūsu imunitāti kopumā neaizsargātu. Otrkārt, novēloti sēnīšu apkarošanas pasākumi sarežģī un paildzina dzīšanas procesu. Jo ātrāk tiek uzsākta ārstēšana, jo vieglāk un efektīvāk tā būs. Treškārt, sēne var sākt izplatīties uz blakus esošajiem nagiem. Ceturtkārt, progresējošā nagu sēnītes gadījumā ir nepieciešams pilnībā noņemt nagu plāksni.

Kurš ārsts ārstē nagu sēnīti?

Ja rodas sēnīšu simptomi, īpaši pēc publiskā baseina vai vannas apmeklējuma, jums jāsazinās ar dermatologu-mikologu. Šis ārsts ārstē kāju un nagu ādas sēnīšu infekcijas.