Kā ārstēt sēnīti uz pirkstiem

sēnīte starp kāju pirkstiem

Sēne ir vispārīgs nosaukums mikroorganismu grupai, kas ietekmē ādu un nagus un izraisa tādu slimību kā mikoze. Tas cilvēkam rada ne tikai fizisku, bet arī morālu diskomfortu - nepatīkamās smakas un pēdu neestētiskā izskata dēļ pacienti ar sēnīti apkārtējo klātbūtnē nekautrējas valkāt vaļējus apavus un novilkt apavus.

Ar sēnīti ir ļoti viegli inficēties – mikroorganismi, kas izraisa mikozi, dzīvo visur. Jebkuras publiskas vietas (sauna, pirts, baseins), skaistumkopšanas saloni ir paaugstināta riska vietas. Mājās nevajadzētu atstāt novārtā arī personīgās higiēnas noteikumus - katram ģimenes loceklim jābūt saviem dvieļiem, čībām, veļas lupatām. Infekcija ģimenē, iespējams, ir visizplatītākais sēnīšu cēlonis. Tā paša iemesla dēļ nevajadzētu valkāt kāda cita apavus - pat vienkārši pielaikojot kāda cita apavus vai zābakus, var inficēties.

Sēne nepāriet pati no sevis – pie pirmajiem šīs slimības simptomiem jāsazinās ar podologu, lai diagnosticētu konkrēto patogēna veidu un nozīmētu ārstēšanas shēmu.

Kāju pirkstu sēnīšu simptomi un veidi

Pēdu un kāju nagu ādu var ietekmēt vairāki sēnīšu veidi:

  • raugam līdzīgs;
  • sapelējis;
  • dermatofīti.

Atkarībā no sēnītes veida atšķiras arī simptomu komplekss. Tomēr ir kopīgas sēnīšu infekcijas pazīmes:

  • ādas nieze;
  • nepatīkama smaka;
  • nagu formas, krāsas maiņa, to sabiezēšana;
  • pēdu ādas lobīšanās, plaisu un brūču parādīšanās uz tās.

Sākotnējās slimības stadijās izmaiņas ir neredzamas, taču, slimībai progresējot, tās kļūst izteiktākas. Ja parādās kāds no mūsu aprakstītajiem simptomiem, jums jākonsultējas ar speciālistu.

Lai sastādītu efektīvu ārstēšanas plānu, ir jānosaka konkrētais patogēna veids un tā izplatība. Šim nolūkam podologs veiks pacienta pārbaudi un visus nepieciešamos pētījumus.

Ārstēšana mājās

Speciālisti brīdina, ka nagu sēnītes ārstēšana mājās ir neefektīva. Lai iznīcinātu infekcijas izraisītāju, ir nepieciešams veikt vairākus laboratoriskos izmeklējumus un noteikt iespējamās kontrindikācijas noteiktu zāļu lietošanai pacientam.

Jebkuru pretsēnīšu medikamentu pašterapija ne tikai nedos nekādu labumu, bet arī novedīs pie stāvokļa pasliktināšanās – sēne turpinās vairoties, radot vēl lielāku diskomfortu.

Un, ja slimība sākas, tā var pilnībā iznīcināt nagus - šajā gadījumā jums būs ilgi jāgaida jaunas nagu plāksnes augšana. Tas ir ilgstošs process, kas arī jāuzrauga speciālistam. Pretējā gadījumā jaunais nags var sākt augt nepareizā virzienā.

Ārstēšana ar medikamentiem

Katras zāles pret sēnītēm uz pirkstiem satur noteiktas aktīvās sastāvdaļas. Speciālista ziņā ir noteikt, kurš no tiem ir piemērots pacientam konkrētajā gadījumā. Tāpēc aptiekā nevajadzētu pašam pirkt ziedes vai krēmus, vadoties pēc draugu padomiem, reklāmas internetā vai farmaceita ieteikumiem.

Sāls un sodas vannas

Sāls un sodas vannas ir diezgan populāra kāju nagu sēnīšu ārstēšanas metode mājās. Tiek uzskatīts, ka sāls un soda nogalina sēnītes, sniedzot dezinfekcijas un žāvēšanas efektu. Tomēr šī metode nav piemērota visiem pacientiem un var nebūt efektīva. Turklāt dažiem pacientiem, lietojot šo metodi, var attīstīties alerģiska reakcija.

Dažos gadījumos podologs patiešām var ļaut pacientam veikt šādas vannas. Tomēr tikai kā palīgmetode un ar nosacījumu, ka pacientam nav alerģijas.

Zāļu vannas

Ir desmitiem recepšu zāļu vannām, lai ārstētu sēnītes uz kāju pirkstiem: ar pelašķu, strutene, kliņģerīte, ozola mizu utt. Un daudzas no šīm receptēm patiešām var palīdzēt - kompleksās terapijas ietvaros un speciālista uzraudzībā. Zāļu vannas pašas par sevi nespēj tikt galā ar sēnīti.

Losjoni ar etiķi

Etiķis rada skābu vidi, ko sēne nepanes – tādos apstākļos tā nevar augt un vairoties, un galu galā iet bojā. Starp tiem, kas vēršas pie plašsaziņas līdzekļiem, meklējot līdzekli pret sēnīti, ļoti populāri ir etiķa losjoni - šī ir viena no pieejamākajām ārstēšanas metodēm.

Tomēr jāpatur prātā, ka etiķa lietošana losjoniem ir bīstama – var gūt apdegumus. Etiķa apdegums ir viena no nopietnākajām sadzīves traumām. Tas ir ķīmisks apdegums, kas var būt diezgan dziļi atkarībā no tā, cik daudz skābes nokļūst uz ādas un cik ilgi etiķis saskaras ar ādu.

Pareizākā sēnīšu ārstēšana uz pirkstiem

Jūs varat veikt visaptverošu sēnīšu ārstēšanu uz pirkstiem specializētā podoloģijas un osteopātijas centrā. Centrā konsultācijas vada pieredzējuši podologi, kas precīzi noteiks slimības cēloni.

Viņi veiks visus nepieciešamos pētījumus un izstrādās Jums individuālu ārstēšanas plānu no ārstēšanas brīža līdz pilnīgai atveseļošanai. Ja nepieciešams, viņi tiks nosūtīti pie saistīta speciālista.

Centra podologi ne tikai novērsīs slimību, bet arī sniegs ieteikumus, kā turpmāk novērst saslimšanu un rūpēties par pēdu un nagu ādu mājās.